çocukluğumuzda
Yazar : admin
Çocukluğumuzda Geçirdiğimiz Tuhaf Ama Eğlenceli Zamanlar

Çocukluğumuzda yaşadığımız ve bugüne getirdiğimiz az veya çok anımız vardır, değil mi? Şu an hatırlamanın bile büyük mutluluk verdiği küçük anılar. Sizinle ilgili bir şey olsa da her seferinde yeni bir yorum katarak anlattığımız, gülümseten anılar.

Uzun süreli hafızamızda kalan, sadece bir kısmını hatırlayabildiğimiz, genelde başkalarının anlatmasıyla daha net hatırlamaya başladığımız, aynı zamanda hem kanatsız melek hem kuyruksuz şeytan olduğumuz zamanlara ait anılar.

Neyse, isterseniz şimdi hepimizin çocukluğumuzda en az bir kere yaşadığı o güzel anılardan bazılarına geçelim;

# Cino Yemek

Biliyoruz hepiniz tadını çok seviyordunuz ve bir TL vererek on tane alıyordunuz. Günümüzde raflarda en çok görmek istediğimiz bir çikolata “CİNO”. Boyutu küçük olabilir ama tadı devasaydı değil mi ?

# Sandalyelerin Üstünü Örtüp Ev veya Çadır Yapmak

Annelerimizin kızdığı ama bizim de bir türlü vazgeçemediğimiz bir oyundu sandalye’den ev veya çadır yapmak.
Sandalye’den yaptığımız ve hiç yıkılmayacakmış gibi benimsediğimiz evimizde arkadaşlarımızla, varsa kardeşimizle piknik yapardık. Akşam olunca orada uyumak isterdik ama annemiz buna kesinlikle izin vermezdi.

# Kalecinin Boyunun Kalenin Üst Direğini Belirlemesi

Şu an duyunca belki biraz saçma geliyor kulağa ama o zamanlar elimizdeki imkanlarla geliştirebildiğimiz en uygun çözüm bu idi. Rakip, sizin kalecinin boyu kısa bizim kalecinin boyu uzun diye laf atardı. Hatta havadan atılan neredeyse her şut polemik kaynağı olurdu. Bir taraf “gol, kalecinin boyu yeter,” derken, diğer taraf “hayır! bizim kaleci yetişemezdi,” derdi.

# Kaldırıma Çıkan Topların Taç Olması

Tabii o zamanlar yolun ortasında futbol oynanırdı , arabaların geçtiği yerlerde. Ve değiştirilemez, hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemez bir taç kuralı vardı: Kaldırıma çıkan toplar taca çıkmış sayılırdı! Bu kuralı hatırlatmışken “3 korner 1 penaltı” kuralını da anmadan geçmek olmaz.

# Meşhur Bisküvili Pastadan Yemek

Tamam, belki dünya çapında bir meşhurluğu yoktur bu pastanın, ama tartışmasız çocukluğumuzun en meşhur pastasıdır. Evde yapılınca aynı gün içinde biten ve annemizin “ne ara bitirdiniz?” diye söylendiği o meşhur pastadır kendileri. Annemizin “paralı günlerini” veya kardeşimizin doğum gününü dört gözle beklememize neden olan pasta… Kreması yapılırken tencereye daldırılan ve keyifle ağza götürülen parmaklar ise başlı başına bir yazı konusu.

# Büyüklerimizin Telefonunda Oynadığımız Yılan Oyunu

Kabul etmek gerekir ki, şu an küçük veya büyük her çocuğun elinde telefon ve tablet var, ama bizim çocukken – özellikle 90′ lı yılların ikinci yarısında – büyüklerimizin cep telefonunda oynadığımız yılan oyunu kadar keyif almıyorlar.

Siz de çocukluğunuzda geçirdiğiniz o güzel günleri unutamıyorsanız, sizleri o günlere götürecek aşağıdaki yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz:

Bayramlarda Çocuk Olmak

Çocukluğumuzda Yaptığımız Haylazlıklar

Hala Kulaklarımızda Çınlayan Unutulmaz Anne Sözleri

Eskiden Çocuklar Arasında Moda Olan Sözler

Müsaitseniz Bu Akşam Annemler Size Gelecek !

zvr
Bu yazıyı değerlendirin

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir