çocukluğu hayalimiz tsubasa
Yazar : admin
Çocukluk Hayalimiz Tsubasa

90’lı yılların favori çizgi filmi, mahalle takımlarında takma isimlerin vazgeçilmezi ve çocukluk hayalimizdir tsubasa. Bir dönemin popüler çizgi filmi ve o güzel şutların, “hadi oğlum!” cuların ismidir.

Tsubasa 1981′ de Yoichi Takahashi tarafından kurgulanıp yaratılmış bir çizgi roman serisidir. Çizgi roman popülerlik kazanınca aynı isimle anime dizi olarak da hazırlanmıştır. Öykü, Japon genç takımının yıldız oyuncusu Tsubasa Oozora’nın yaşamını anlatmaktadır. Türkiye’ de “Küçük Golcü” olarak da bilinmektedir.

Çizgi roman olarak çıkan serileri Captain TsubasaCaptain Tsubasa: “World Youth” SagaCaptain Tsubasa: Road to 2002 ve 2005’ten 2008’e kadar ise Captain Tsubasa: Golden 23 adlarıyla yayınlandı. Şimdi ise Captain Tsubasa: Kaigai Gekito Hen in Calcio olarak yayınlanmaktadır. Captain Tsubasa: Golden 23 bitmiştir. 12 Aralık 2017′ de Kaptan Tsubasa 2018 fragmanı çıkmış, ilk bölümü 2 Nisan 2018′ de yayınlanmıştır. Her haftasonu yayınlanmaktadır. Çizgi filmin yeni serisi Rusya’ da hazırlanmaktadır. Bu çizgi dizi 2 sezonda toplam 24 bölümden oluşmaktadır. Reytingleri iyi olursa bölümler devam edecektir.

Tsubasa, yaptığı ataklar, hareketler ve şutlarıyla bizleri hayrete düşürürken, çocuk aklımız ile kendimizi, “nasıl öyle bir vuruş yaparız?” diye düşünürken bulduğumuz zamanlar çoktur.

 

Bu çizgi filmde çekilen şutları unutmak mümkün değil. Bazen saniyeler süren yüz ifadeleri, topun zigzag çizerek hızla ilerleyişi, eğilip bükülmesi, “kesin gol oğlum!” cevapları duyulurken kalede duran Genzo tarafından muhteşem şekilde kurtarılan top ile hayretlere düşüyorduk.

Muhteşem bir kadrosu olan takımda, kahramanımız arkadaşları arasında favori görülür ve çok sevilirdi, çocuklara arkadaşlığı sevgiyi aşılayan bu muazzam çizgi filmin başlaması için televizyon başında beklediğimiz günleri unutmak da mümkün değil.

Çizgi Filmdeki Favori bir kaç oyuncuyu saymak gerekirse;

 Ryo Ishizaki;

 Ryo Ishizaki ile ilgili görsel sonucu

İşhizaki sakar futbolcu  olarak hatırlanır. Yeteneği olmasa da çok cesaretli ve bu sayede Japon milli takımında kendine yer bulmuştur. 14 numara ve 4 numarayı giymektedir ve özel hareketi Gammen Block (suratla top durdurmadır). Tsubasa’ nın en yakın dostlarındandır.

 

 

 

Kojiro Hyuga;

Kojiro Hyuga ile ilgili görsel sonucu

Ailesinin geçimi için futbol oynayan karakterdir. Meiva futbol kulübünün başkanıdır ve favori şutu raiju shot (yıldırım şutudur)’ dur. Japonya milli takımında oynamıştır. Önce Juventus’ a, ardından Serie C ekiplerinden Regiana’ ya transfer olmuştur. Takım kaptanı Gozza ile birlikte önce Serie B’ ye,ardından Serie A’ ya çıkmayı hedeflemektedirler. Japonya Milli Takımının da kaptanıdır.

Unutulmaz kariyeri ve iyilikleri ile, bizleri kendine hayran bırakan Kaptan, iyi ki seni tanıdık.

zvr
Bu yazıyı değerlendirin

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

2 Bulundu

 1. comments user

  Ali

  Gerçekten her erkek çocuğunun olmak istediği kahramanlardan biridir. Muhteşem şutları ve sanki saatlerce sürecek gibi gelen topun ağ ile buluşma sahneleri harikadır. Ama en çok da Japon çizgifilmlerindeki akıtılan gözyaşları beni benden alır. Gözler yok olur gözyaşları sağlı sollu seller gibi akar

  Cevapla

  comments user

  Alex

  Ekran karşısında Tsubasa ne zaman koşarak kale direğine tırmanacak diye sabırsızlıkla beklerdik 🙂

  Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir