Yazar : admin
Aşk Geliyorum Demez

Bazı filmler vardır, eski olmasa da eski ve klasikmiş hissi verir izleyicisine. Sanki onlarca kez izlemişizdir veya gerçekten çokça izlemiş ama hala sıkılmamışızdır, öyle sımsıkı sarar bizleri. İşte yazımıza konu olan “Aşk Geliyorum Demez” de tam anlamıyla böyle bir film ve yaklaşık 10 yıllık bir mazisi bulunmasına rağmen bizce bir nostaljik değer. Rahmetli Zeki Alasya gibi isimleri kadrosunda bulundurmasından dolayı belki de…

Aşk Geliyorum Demez filmi nerede çekildi? Aşk Geliyor Demez konusu ve oyuncuları…

Başrollerini Tolgahan Sayışman ve Bergüzar Korel’ in paylaştığı romantik komedi filmi “Aşk Geliyorum Demez” filmi, eski bir handa yer alan esnafın hüzünlü ve çaresiz, ama bir o kadar da neşeli ve hayat dolu hikayesini anlatıyor.

2009 yapımı Aşk Geliyorum Demez, özellikle Yeşilçam tadı ve konusuyla izleyicilerin beğenisini kazandı ve halen kazanmaya devam ediyor. Sık sık televizyonlarımıza konuk olması da bunu ispatlar nitelikte.

“Aşk Geliyorum Demez” filmi, eski bir handaki (İstanbul’ da bir zamanlar ticaretin kalbi olan Mahmutapaşa’ da bir han) esnafın hikayesini anlatıyor. Tolgahan Sayışman (Ali) handaki esnaflardan (Zeki Alasya) birinin oğludur. Ali, oldukça yakışıklı ve çapkın bir delikanlıdır. Gözde (Bergüzar Korel) ise, filmimize konu olan hanı satın alan zengin ve duygusuz müteahhidin, yardımsever, doğaya ve hayvanlara düşkün tatlı kızıdır.

Müteahhit, esnafın çalıştığı hanı satın alır ve orayı yıkıp yerine alışveriş merkezi yapmaya karar verir. Han esnafının bir an önce hanı boşaltmasını isteyince de paniğe kapılan esnaf birleşerek bir plan yapar ve ellerinde büyümüş olan Ali’ den, Gözde’ yi etkileyerek hanı kurtarmasını ister. Bir yardım gecesinde tanışan Ali ve Gözde birbirlerinden çok etkilenirler. Esnafında yardımıyla yapılan planların eşliğinde, komik ve romantik bir hikaye başlayacaktır. Özellikle “Zengin Kız Fakir Erkek” klişesinin bu derece başarıyla komedi sahnesine taşınması takdire değer.

Aşk Geliyorum Demez Filminin Künyesi

Yapımcılığını Tims Productions’ ın ve Sugar Workz’ ün üstlendiği, yönetmenliğini Murat Şeker’ in yaptığı “Aşk Geliyorum Demez” adlı bu şirin sinema filminin oyuncu kadrosunda; Tolgahan Sayışman, Bergüzar Korel, Zeki Alasya, Altan Erkekli, Sarp Apak, Altan Gördüm, Ömür Arpacı, Müfit Aytekin, Kemal İnci, Yılmaz Gruda gibi birbirinden değerli ve başarılı isimler yer alıyor.

Bu arada hatırlatmadan geçmeyelim, eğer Türk filmlerini seviyorsanız ve özellikle Yeşilçam filmlerini iyi bilirim diyorsanız, o zaman hodri meydan! “Yeşilçam’a Giriş – I Dersi Yarıyıl Sonu Sınav Soruları” isimli, 10 soruluk Yeşilçam testimiz tam size göre. Hemen cevaplamaya başlamak için tıklayınız…
zvr
Bu yazıyı değerlendirin

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Yorumlar

  1. comments user

    Alex

    Tolgahan Sayışman’ın tamamen Fenerbahçe temalı “Aşk Tutulması” filminin ardından çekilen bu filmi de severek izlemiştik..

    Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir